Tihe muruvaip vastavalt kasutuseelistustele. Paigaldame nii siirde- kui külvimuru. Anname nõu, mida jälgida muru rajamisel, et tulemus ilus ja kauapüsiv.
Aluspind
Muru rajamine olemasolevale pinnasele algab aluspinnase ettevalmistamisest. Esmalt eemaldatakse olemasolev taimkate. Seejärel tasandatakse kogu pind ning antakse vajalikud kalded sadevee juhtimiseks. Oluline on planeerida aluspind 10-15cm madalamaks kogu krundi ulatuses, et saavutada õige lõppkõrgus pärast kasvumulla lisamist.
Kasvumuld
Mullapind tasandatakse ja rullitakse. Rullimine tihendab mullapinda ja toob välja ebatasased kohad. Seejärel tasandatakse pind uuesti ja rullitakse. Sama protsessi korratakse kuni soovitud siledus pärast rullimist on saavutatud. Mullapinna tihedust mõõdetakse jalajälje sügavuse järgi. Kui jalg vajub ca 1cm mulla sisse, siis on õige tihedus saavutatud.
Muruseeme
Muruseemne valikul on oluline lähtuda platsi asukohast ja eesmärgist. Väga varjuline kasvukoht vajab varjumuru seemnesorti. Lisaks ilmastikust tingitud eripärale seab tingimused seemne valikuks ka muruplatsi eesmärk. Näiteks kui muru peab taluma intensiivset tallamist, siis valitakse tallamiskindel murusort. Muruseemne külv tehakse väiksemate pindade puhul käsitsi, suurematel pindadel kasutatakse külvimasinaid. Seejärel rehitsetakse seeme mulla pindmisesse kihti ca 1-2cm sügavusele ning rullitakse. See tagab seemne kontakti mullapinnaga ning soodustab ühtlast muru tärkamist.
Kastmine
Kuni mullapind on kuiv, seni muruseeme idanema ei hakka. Küll aga hakkab kasvama umbrohi. Kui juba kord kastma hakata, siis ei tohi enne lõpetada kui muru on korralikult tärganud ja juurdunud. Kasta tuleb paar korda nädalas ja korralikult. Oluline on kontrollida, et mullapind oleks läbi niisutatud ca 10 cm sügavuselt. See tagab rohkelt toitaineid ja muudab murukamara tihedaks ning põua suhtes vastupidavamaks. Intensiivse päikesega kasta ei tohi, esiteks aurustub vesi enne, kui jõuab maasse imbuda, teiseks tekib murupinnale suurendusklaasi efekt lugematul hulgal veepiiskadest ning muru kõrbeb ära. See kehtib kõikide taimede kastmise puhul. Soovituslik on kasta pilves ilmaga või õhtul.
Niitmine
Muruseemne külvamisest kuni esimese niitmiseni on kriitiline aeg noore muru kasvamisel. Noored murulibled on väga vastuvõtlikud igasugusele tallamisele, seega ei ole soovitav enne esimest niitmist murupinna peal käia, erandkorras ainult vihmuti paigaldamiseks. Esimene niitmine tuleb teha, kui muru kõrgus on ca 15 cm. Lõiketera peab olema värskelt teritatud ning asend maksimaalselt kõrgel vähendamaks noore muru juurestiku kahjustusi. Regulaarne niitmine hävitab umbrohu, tihendab muru ning tulemuseks on siidine ja ühtlane muruvaip.
Hakkame pihta!
Võtke julgelt ühendust ja kohtuge meie spetsialistiga. Koostame Teile hinnapakkumise.
Võta ühendust