Skip to main content

Tänavakivid ei ole lihtsalt praktilised pori ja lompide vastu võitlejad; need on ka visuaalse naudingu allikas, tuues esile teie kodu või kontori välisilme puhtad ja selged jooned. Meie teenuste valik on lai, ulatudes äärekivide paigaldusest kuni esmaklassilise tänavakivi paigalduseni.

Meie koduhaljastuse teenuse hulka kuuluv tänavakivi paigaldus on mõeldud iga õueala unikaalsuse rõhutamiseks, pakkudes nii funktsionaalsust kui ka stiili.

Tänavakivi paigaldus Tartus eramajal

Tänavakivi paigalduse eelised:

Tänavakivide paigaldamine on investeering, mis ei lisa mitte ainult visuaalset väärtust teie kinnisvarale, vaid parandab ka selle kasutatavust. Kivid pakuvad looduslikku ilmet, mis sulandub harmooniliselt ümbritseva maastikuga, olles samas vastupidav ilmastikutingimustele ja mehaanilisele koormusele. Erinevalt asfaltist või betoonist võimaldavad tänavakivid vee läbilaskmist, aidates ära hoida veekogumisalasid ja parandades pinnase niiskustaset.

Sobivus erinevatesse keskkondadesse, nagu kõnniteed, sõiduteed, terrassid ja isegi avalikud platsid, muudab tänavakivi paigalduse eriti mitmekülgseks.

Tänavakivide tüübid ja materjalid:

Valik tänavakivide vahel võib olla lai, alates betoonist kuni looduskivideni, nagu graniit või paas. Igal kivitüübil on oma unikaalsed omadused, näiteks värv, tekstuur, kuju ja vastupidavus, mis mõjutavad lõpptulemust. Istutusalade rajamisel võib kasutada dekoratiivkive, et lisada värviküllust ja tekstuuride mitmekesisust.

Tänavakivide valik sõltub projekti eesmärgist ja olemasolevast maastikust. Näiteks raskematele sõidukitele mõeldud aladele võib sobida tugevam ja paksem kivi, samas kui kõnniteedele ja terrassidele võib kasutada esteetilisemaid ja vähem koormatavaid kive.

Meie poolt pakutavad teenused:

 • Kivisillutise aluskihtide kaeve- ja täitetööd
 • Tänavakivi paigaldamine killustikalusele
 • Äärekivi paigaldamine killustikalusele
 • Treppide ja panduste rajamine
 • Sadevee kaevude ehitus
 • Looduskivisillutise rajamine
 • Kombineeritud kividega mustrite ladumine
 • Valgussüsteemide ehitus

Paigaldusprotsessi etapid:

Tänavakivi paigaldus algab põhjaliku ettevalmistusega, mis hõlmab olemasoleva pinnase hindamist ja vajadusel tasandamist. Kaeve- ja täitetööd on tihti vajalikud, et luua sobiv aluspind, mis tagab paigaldatud kivide ühtluse ja stabiilsuse. See etapp on oluline, et vältida vajumist ja tagada pikemaajaline vastupidavus.

Siin on mõned ideed ja juhised mida võtta arvesse tänavakivi projekti juures:

Unikaalne tänavakivi kivikoduõues
Visuaalne mitmekesisus
Vertikaalsed lahendused tänavakivi paigaldusel
Integreeritud valgustussüsteemid tänavakivi paigaldusel

3. Vertikaalsed lahendused

Kasutage tänavakive mitte ainult horisontaalsetel pindadel, vaid ka vertikaalsetes lahendustes, nagu kõrgemad müürid või istumisalad. See annab ruumile lisamõõtme ja struktuuri.

1. Unikaalne sissepääs

Looge isikupärane sissepääs, kasutades erinevaid kivide värve ja mustreid. See peegeldab teie maitset ning loob esimese ja kestva mulje. Mõelge väravatele, teejuhtidele ja esiaiale kui tervikule, kus iga element töötab koos, et luua kutsuv ja meeldejääv sissepääs. Eksperimenteerige geomeetriliste kujundite, värvi gradientide ja tekstuuridega, et lisada sügavust ja iseloomu.

2. Visuaalne mitmekesisus

Lisage visuaalset huvi, kasutades erinevaid kivikujundeid ja -suuruseid. See mitte ainult ei rikasta aia ilmet, vaid loob ka dünaamilise ja mitmetasandilise ruumi. Väikeste kividega saab tekitada peeneid detaile ja suuremad plaadid määratlevad avarad alad, luues nii mitmekesisuse, mis rõhutab iga piirkonna unikaalsust. Kasutage erinevaid tekstuure ja paigutusviise, et luua rütmi ja visuaalset huvi.

4. Integreerige valgustussüsteemid

Integreerige valgustussüsteemid, et teie väliala oleks nauditav ka öösel. See lisab funktsionaalsust ja loob visuaalselt ahvatleva õhkkonna. Valgustuse abil saate rõhutada teatud alade arhitektuuri või tuua esile huvitavaid kivimustreid. Peidetud valgustid, rajavalgustid või isegi värvilised LED-id võivad muuta teie aia õhtuti müstiliseks ja kutsuvaks paigaks, kus iga valguskiir mängib oma rolli atmosfääri loomisel.

Kuidas paigaldada tänavakivi?

Lühidalt tänavakivi paigalduse ABC

Projekti koostamine – Praktilised küsimused läbi mõelda. Mitu autot hakkab parkima, millise kujuga kivisillutis peaks olema, ümberpööramisvõimalus hoovis, valgustus, prügikonteineri asukoht, kuhu juhtida sadevesi ja muud. Tuleks lähtuda kasutusmugavusest ja hoovi üldisest planeeringust.

Detailne joonis – ei pea tellima suuremahulist tööjoonist, võib ise teha. Joonise mõte on fikseerida projekti sisu taasesitavas vormis, et oleks tööde algusest lõpuni üheselt arusaadav eesmärk. Joonisel on märgitud täpne kuju, -mõõdud, -kõrgusmärgid, tingmärgid ja seletuskiri.

Märkimine – Plats märgitakse maha joonise järgi 1m laiemalt, et kaevetööde käigus märgid kaduma ei läheks. Kaeviku kontrollimiseks mõõdetakse märgist 1m tagasi.

Kaeve ja täitetööd – Oluline on eemaldada orgaaniline mullakiht, mis on külmakerkeohtlik. Kui tegemist on paese, liivase või kruusase pinnasega, siis piisab kaeviku sügavusest 0,3m. Killustiku kihi optimaalne paksus on 0,15-0,2m tihendatult, optimaalne killustiku kihi tugevus kõnniteedel on 140 MPa ning sõiduteedel 170 MPa. Kui kaevik on sügavam kui 0,3m, siis tuleb see eelnevalt täita mineraalse täitepinnasega ning seejärel paigaldada killustiku kiht. Mineraalne täitepinnas on dreeniv ning reeglina jõuab sadevesi sellest läbi imbuda enne kui külmumine toimub.

Kiviparketi paigaldus sängituskihile – Aluspinna viimane lihv antakse sängituskihiga, mille kihi paksus on 40-50mm ning mille paigaldustolerants ei ületa +_ 5mm. Selline tulemus saavutatakse juhtlatte e. majakaid kasutades. Sängituskihina kasutatakse ehitus- või kiviliiva, mis tihendatakse enne lõplikku silumist.
Seejärel laotakse kivi sängituskihi peale soovitud mustrisse. Pärast kivi ladumist liivatatakse kogu plats, et täita kividevahelised vuugid ning tihendatakse kerge plaattihendaja mis ühtlustab ebatasasused ning tihendab vuukides oleva liiva.

Viimases faasis teostatakse kiviparketi üldine koristus ning täiendav liivatamine.

Tänavakivide puhastamise ja hooldamise juhised

Kui tihti tuleks tänavakive puhastada?
Tänavakive tuleks puhastada vähemalt kaks korda aastas: kevadel, et eemaldada talve jooksul kogunenud mustus ja praht, ning sügisel, et valmistuda talveks.

Milliseid puhastusvahendeid tuleks kasutada tänavakivide puhastamisel?
Kasutada tuleks pehmet harja ja vett, vajadusel võib lisada neutraalse pH-tasemega puhastusvahendi. Vältida tuleks tugevaid happeid ja aluseid sisaldavaid kemikaale.

Kuidas eemaldada õliplekke tänavakividelt?
Õliplekke tuleks koheselt töödelda spetsiaalse õli eemaldava puhastusvahendiga, et vältida pleki imbumist sügavale kivi pooridesse.

Remondi- ja asendustööde juhendid

Millal on vaja tänavakive remontida või asendada?
Remonti või asendamist võib vajada siis, kui kivid on märgatavalt kahjustunud, näiteks mõranenud, vajunud või tõstetud jäätumise tagajärjel.

Kuidas toimub tänavakivide asendamine?
Asendamine hõlmab kahjustatud kivi eemaldamist, aluspõhja kontrollimist ja vajadusel parandamist ning uue kivi paigaldamist.

Kas remondi käigus saab kasutada vanu kive?
Jah, kui vanad kivid on terved ja puhtad, saab neid taaskasutada.

Talveperioodi hooldusnõuanded

Kuidas peaks tänavakive hooldama talvel?
Talvel tuleks regulaarselt eemaldada lumi ja jää. Kasutada tuleks kivisõbralikke libedusetõrjevahendeid, nagu liiv või graniidipurustik, et vältida soolade kahjulikku mõju.

Kas tänavakive saab soolatada?
Soolatamine ei ole soovitatav, kuna sool võib kividele kahjustavalt mõjuda, eriti kui tegemist on poorsete materjalidega.

Tänavakivide paigaldamise sammud

 1. Aluspinna Ettevalmistamine:
  • Alustame paigaldusala ettevalmistamisega, eemaldades mulla ja huumuskihi ekskavaatoriga.
  • Seejärel laotame liiva ja killustiku kihi, mis parandab drenaaži ja tagab stabiilse vundamendi.
 2. Aluskihi Tihendamine:
  • Aluskihti tihendame sobiva vibroplaadi või rulliga, vastavalt killustiku kihi paksusele. See samm tagab, et aluspind on kindel ja korralikult tihendatud.
 3. Sängituskihi Seadmine:
  • Järgnevalt kanname peale umbes 5 cm paksuse kihi kiviliiva, millele asetatakse tänavakivid. See kiht lubab kividel paigalduse käigus aluspinnaga kohanduda, mis viib ühtlase viimistluseni.
 4. Tänavakivide Paigaldamine:
  • Paigaldame tänavakivid ettevaatlikult sängituskihile, järgides valitud mustrit ja värvikombinatsioone.
 5. Lõikamine ja Kohandamine:
  • Kui on vaja, lõikame tänavakivid vastavalt äärtele ja kõverustele või teistele takistustele. Seejärel täidame kivide vahelised vuugid kuiva sõelutud liivaga.
 6. Lisatihendamine:
  • Peale kividevuugide liivatamist tihendame pinda veelkord vibroplaadiga. See aitab sillutise pinda tasandada ning liiva kivide vahele kinnitada, muutes tee püsivamaks ja vastupidavamaks.
 7. Töö Viimistlus:
  • Lõpuks veendume, et kogu ehituspraht on koristatud ja ümbrus on kenasti korda tehtud, tagades, et rõõmus teeomanik saab pikemat aega nautida kaunilt viimistletud koduteed.

Hakkame pihta!

Võtke julgelt ühendust ja kohtuge meie spetsialistiga. Koostame Teile hinnapakkumise.

Võta ühendust